تبلیغات
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّةِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَى الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهاى بهشت; نیکى کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنى عدم شکایت از آنها) است. امام علی (ع) BOOTS
مجله سیزده59
تصاویر برگزیده
إنّ الله معنا ، ولا فاقَةَ بنا إلى غیرِه ، والحقَّ معنا فلن یوحِشَنَا مَن قعدَ عنّا .. ونحن صنائعُ ربّنا والخلقُ بعدُ صَنائعُنا. (الغیبة للشیخ الطوسی ص172) Verily, Allah is with us and we have no need to other than Him; right is with us so we won't be distressed by those who desist from helping us; we are the willing tools of our Lord and people are our willing tools. (Al-Ghayba, by shaykh al-Toosy P. 172)
شناختBOOTS


همه می پرسند چرا بوتس ؟! بوتس نماد سروان بی ادعایی است ،که جان خود را در راه حفظ اسلام وآرمان های خط امام (ره) و مقام معظم رهبری فدا کرده اند . گروه نویسنده گان بوتس این نماد را یاد آور این تکلیف و وظیفه در محوریت و بینش حفظ اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی می داند .
با سپاس احترام گروه فرهنگی بوتس
باید جلوی سوء استفاده از مسأله مهدویّت و انتظار را گرفت
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دام ظلّه) در دیدار مسؤولان مؤسسه آینده روشن:

باید جلوی سوء استفاده از مسأله مهدویّت و انتظار را گرفت

makarem news
دشمنان با خرافات به دنبال تضعیف آموزه مهم مهدویّت و انتظار هستند و با این کار می خواهند مسأله انتظار و ظهور را کمرنگ و بی اهمیّت و خرافی جلوه دهند

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار مسؤولان مؤسسه آینده روشن، مسأله ظهور حضرت امام عصر(عج) را از مهم ترین معتقدات شیعه دانستند.


 ایشان فرمودند: مسأله ظهور به قدری روشن بوده که حتی مردم شام که از اسلام دور افتاده بودند با این موضوع آشنا بودند چراکه حضرت امام سجاد(علیه السلام) در این باره سخنرانی کرده بودند و برای معرفی خود فرمود: منّا مهدی هذه الامّه (مهدی این امّت از ماست).

 معظّم له با بیان این که مهدویّت سه مرحله قبل از ظهور، حین الظهور و بعد الظهور دارد، فرمودند: درباره دو مرحله حین و بعد از ظهور کمتر کار شده است؛ جا دارد در این عرصه نیز کارهای علمی و پژوهشی گسترده ای انجام شود.

 ایشان یادآورشدند: برای بسیاری اشتباه بزرگی حاصل شده است که می گویند باید همه جا فاسد شود تا حضرت صاحب الامر(عج) ظهور کنند؛ در حالی که قرآن خلاف این مسأله را تصریح می کند؛ و می گوید باید بندگان صالح زمام امر را در ظهور آن حضرت به دست گیرند، از این رو باید مردم را از این اشتباه خارج کرد و عباد صالحین تربیت کرد، البته گاهی اوقات خواصی هستند که در این مسأله نیز ساده فکر می کنند.

معظّم له در ادامه سخنان خود با تأکید بر این که از مسأله مهدویّت سوء استفاده های گسترده ای می شود و باید مراقب بود، ابراز داشتند: هر روز امام زمان و نایب امام زمان تازه ای مطرح می کنند و باید جلوی این سؤ استفاده ها را گرفت و مردم را هوشیار کرد. گاهی اوقات ما را در نامه ها تهدید هم می کنند که ما نایب امام زمان هستیم و اگر چنین و چنان نکنید چه می شود! و امثال این سخنان بی اساس.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: دشمنان با خرافات به دنبال تضعیف آموزه مهم مهدویّت و انتظار هستند و با این کار می خواهند مسأله انتظار و ظهور را کمرنگ و بی اهمیّت و خرافی جلوه دهند.

ایشان فرمودند: برخی از دوستان را هم باید از این اشتباه درآورد که تنها با دعا و نماز خواندن مشکل حلّ نمی شود، اینها همه خوب است، اما باید تلاش شود تا انسان ها به معنای واقعی کلمه، امام زمانی شوند.

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کردند: خوشبختانه مسجد مقدس جمکران نیز تبدیل به پایگاه و کانون بسیار خوبی برای جلب توجه به مسأله ظهور و انتظار شده است و باید با حداکثر توان برای توجه دادن عمیق مردم به مسأله ظهور با برنامه مؤثر و منطقی تلاش کنیم، این کار تأثیر مهمّی برای اصلاح مسائل فرهنگی جامعه نیز دارد.


تاریخ انتشار : « 1393/02/14 »
بازدید : بازدید : بار          10:27 ق.ظ | دوشنبه 15 اردیبهشت 1393          نویسنده : سردبیر مجله بوتس          نظرات


نوروز 1396

 مبارک باد
آمار کاربران

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : نفر
آخرین بروز رسانی :

امكانات