تبلیغات
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّةِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَى الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهاى بهشت; نیکى کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنى عدم شکایت از آنها) است. امام علی (ع) BOOTS
مجله سیزده59
تصاویر برگزیده
إنّ الله معنا ، ولا فاقَةَ بنا إلى غیرِه ، والحقَّ معنا فلن یوحِشَنَا مَن قعدَ عنّا .. ونحن صنائعُ ربّنا والخلقُ بعدُ صَنائعُنا. (الغیبة للشیخ الطوسی ص172) Verily, Allah is with us and we have no need to other than Him; right is with us so we won't be distressed by those who desist from helping us; we are the willing tools of our Lord and people are our willing tools. (Al-Ghayba, by shaykh al-Toosy P. 172)
شناختBOOTS


همه می پرسند چرا بوتس ؟! بوتس نماد سروان بی ادعایی است ،که جان خود را در راه حفظ اسلام وآرمان های خط امام (ره) و مقام معظم رهبری فدا کرده اند . گروه نویسنده گان بوتس این نماد را یاد آور این تکلیف و وظیفه در محوریت و بینش حفظ اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی می داند .
با سپاس احترام گروه فرهنگی بوتس
استفاده از داروی داخلی باید تبدیل به فرهنگ شود
حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی (دام ظلّه) در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
استفاده از داروی داخلی باید تبدیل به فرهنگ شود
didar-13.jpg
اگر نسبت به داروهای داخلی اعتماد پیدا شود و کیفیت آنها بالا رود، مردم سراغ این داروها می‌روند باید در این زمینه فرهنگ سازی شود تا مردم سراغ داروهای خارجی نروند؛‌ برخی از اطباء نیز برای جلب اعتماد بیماران داروهای خارجی را پیشنهاد می‌کنند


حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ بر ضرورت توجه مسؤولان به قم و لزوم برطرف کردن محرومیت‌های این استان تأکید کرده و فرمودند: قم یک شهر معمولی نیست، شهری است که بیش از 15 میلیون نفر برای زیارت به آن می‌آیند و بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان را دارد از این رو باید به آن بیشتر رسیدگی شود.

ایشان با تأکید بر این‌که قم باید یک شهر نمونه باشد و عقب ماندگی‌های آن جبران شود، ابراز کردند: قم خاستگاه انقلاب است و کسانی که به این شهر می‌آیند باید مشاهده کنند که این شهر از جهات مختلف مطلوب است.

معظّم له ادامه دادند: آنگونه که شواهد و قرائن نشان می‌دهد وضعیت دولت از لحاظ مالی در آینده بهتر خواهد شد، از این رو دولت باید به مسأله بهداشت و درمان بیشتر بپردازد.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این‌که اگر مسائل بهداشت و درمان تقویت شود کار درمان سبک تر می‌شود، اظهار کردند: طب پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد چون آسان تر و ارزان تر از طب درمانی است.

ایشان تأکید کردند: امروز حرف نخست را اطلاع رسانی می‌زند و این‌که می‌بینیم دشمنان در برخی جهات پیش رفته‌اند به خاطر اطلاع رسانی بوده است از این رو شما نیز باید به این مسأله اهتمام ویژه داشته باشید.

معظّم له با انتقاد از شعار فرزند کمتر زندگی بهتر، فرمودند: به جای این شعار باید از شعارهای بهداشتی و درمانی استفاده کرد.

معظّم له با بیان این‌که بیمه در کشور مظلوم است و هر پزشکی به راحتی آنرا قبول نمی‌کند، ابراز کردند: اگر بدهی‌های بیمه پرداخت شود و اطبا بیمه را همچون پول نقد بدانند چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه با بیان این‌که پول زیر میزی در بحث پزشکی رواج پیدا کرده است و در برخی موارد به روی میزی تبدیل شده است، اظهار کردند: متأسفانه برخی از بیماران در پول بیمارستان نمی‌مانند اما در پول زیر میزی می‌مانند.

ایشان پول زیر میزی را شبیه رشوه خواری دانست و افزودند: متأسفانه این امر فرهنگ شده و باید این فرهنگ غلط از بین برود؛ اگر سهم اطبا کم است باید زیاد شود تا این مشکل حل شود؛ این مسأله برای یک کشور اسلامی زشت است.

معظم له با اشاره به این‌که اورژانس‌ها هنوز در کشور قوی نیستند، ابراز کردند: کشوری که سوانح رانندگی در آن فراوان است باید وضعیت اورژانس بهتری داشته باشد.

ایشان گرانی داروها را مورد توجه قرار داد و اظهار کردند: بخشی از گرانی داروها به خاطر تحریم‌ها است اما باید در این مسأله نظارت کرد تا مشکلی برای مردم به وجود نیاید.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر این‌که باید نسبت به داروهای داخلی اعتماد بیشتری حاصل شود، افزودند: باید در این زمینه فرهنگ سازی شود تا مردم سراغ داروهای خارجی نروند؛‌ برخی از اطباء نیز برای جلب اعتماد بیماران داروهای خارجی را پیشنهاد می‌کنند.

ایشان بر ضرورت افزایش کیفیت داورهای داخلی تأکید کرد و فرمودند: اگر نسبت به داروهای داخلی اعتماد پیدا شود و کیفیت آنها بالا رود، مردم سراغ این داروها می روند.

معظّم له با بیان این‌که افزایش جمعیت در شرایط فعلی بسیار مهم است، افزودند: برخی به ما می‌گویند که با شرایط بد اقتصادی و بیکاری نمی‌شود به این مسأله توجه کرد و ما نیز به مسوولان می‌گوییم که مشکلات را حل کنند.

ایشان با اشاره به این‌که بالانس افزایش جمعیت در مذاهب مختلف دارد به هم می‌خورد، فرمودند: در برخی از مناطق رشد جمعیت را دارند به نفع خود تغییر می‌دهند و همه باید در این زمینه حساس باشند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این‌که متأسفانه هنوز در برخی از موارد در زمینه جلوگیری به دستور سابق عمل می‌شود، اظهار کردند: این مسأله در شرایط فعلی باید جرم شناخته شود.

ایشان با اشاره به بحث یارانه‌ها، بیان کردند: امیدواریم این مسأله حل شود و سهمی به مسأله بهداشت و درمان داده شود تا مشکلات حل شود.

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی ادامه دادند: رییس جهور نشان داده که به بحث سلامت اهمیّت می‌دهد و دل مشغولی‌هایی در این زمینه دارد،‌ از این رو شما بایداز این فرصت استفاده کنید و مسأله سلامت را جزء اولویت‌ها قرار دهید.

ایشان بر ضرورت همکاری میان همه نهادها تأکید کرد و افزودند: زمانی که وزارت بهداشت تصمیمی می‌گیرد باید بقیه دستگاه‌ها نیز با آن همکاری کنند.

بازدید : بازدید : بار          09:29 ق.ظ | دوشنبه 15 اردیبهشت 1393          نویسنده : سردبیر مجله بوتس          نظرات


نوروز 1396

 مبارک باد
آمار کاربران

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : نفر
آخرین بروز رسانی :

امكانات